Tel: +421902901930

HRÍBY

 

HRÍBY

 

Hríb /smrekový, bronzový, sosnový/

Boletus Edulis, Boletus Aereus, Boletus Pinicola
“Kráľ lesa”

  • Konvenčný a organický

Hríb je veľmi populárnou, delikátnou a dužinatou hubou s veľkými jedlými plodmi. Je považovaný za jednu z najbezpečnejších voľne rastúcich húb pre zber a konzumáciu, pretože sa nepodobá žiadnym jedovatým druhom húb. Hríby možno nájsť pod ihličnatými stromami v nedotknutých a neznečistených srbských regiónoch, spravidla v lete a na jeseň.
Hríb patrí do kategórie ekologicky zdravých jedál, obohatených o nutričné hodnoty a ďalšie látky, špecifické pre tento druh potravy. Hríby obsahujú minimum tuku a stráviteľných sacharidov a majú vysoký obsah bielkovín, vitamínov, minerálov a vlákniny.

Technológia mrazenia hríbov je moderná, spracovanie a klasifikácia je vykonávaná vyškoleným personálom. Mrazené hríby sú triedené na základe hrúbky, farby plátkov a podľa vzhľadu do troch rozličných kvalitatívnych tried. Sušené hríby sú dobre očistené a nakrájané čerstvé hríby, ktoré prejdú procesom sušenia v sušiarni, alebo na slnku. Sušené hríby sa triedia a balia podľa farby, veľkosti a kvality do rôznych kvalitatívnych tried.

Kuriatko jedlé

Cantharellus Cibarius

  • Konvenčné a organické

Kuriatka sú huby bohaté na chuť s nezameniteľnou arómou. Niektoré druhy majú ovocnú arómu, iné drevnatú, niektoré majú zemitú vôňu a niektoré druhy môžeme dokonca považovať za korenisté. Kuriatka jedlé sú pravdepodobne najviac vyhľadávané a tieto kuriatka sú považované za jedny z najlepších jedlých húb.

V našej ponuke nájdete kuriatka jedlé nazbierané lokálnymi hubármi vo vzdialených lesoch bez akéhokoľvek priemyselného dopadu. Kuriatka sú vhodné aj na sušenie, kde sa ich aróma a konzistencia výborne udrží. Sušené kuriatka sú triedené z precízne umytých čerstvých kuriatok, nakrájaných a sušených v sušičke alebo na slnku. Po procese sušenia sú kuriatka skontrolované a zaradené do troch tried na základe farby a veľkosti. Sušené kuriatka môžu byť podrvené na prach a použité ako koreniny do polievok a omáčok. Kuriatka sú rovnako vhodné aj na mrazenie. Pred mrazením a balením sú všetky nečistoty mechanicky odstránené a následne sú huby triedené na základe ich veľkosti a požiadaviek zákazníka.

000